اینترنت از جلوه های اشکار دنیای مدرن است که به دلیل در دسترس بودن و وجود ان درهمه جا,یکی از پرکاربردترین فضاها به شمار میرود,فضای که نوجوانان و جوانان جامعه ی بزرگی از آن را تشکیل میدهند.

امروزه فضای مجازی چنان نوجوانان و جوانان را دربازار رنگارنگ خود فرو برده است که گویی هرگز خبری از بازی ها و فعالیت های دسته جمعی آنان نبوده است.

در دنیای کنونی,فضای مچازی پناهگاهی پر دردسر برای نوجوانان و جوانان است در حالی روی خوش به آنها نشان میدهد که در دالان های هزار تویش هزاران تهدید وجود دارد.

گرچه فضای مجازی دارای فرصت های علمی و ارتباط های اجتماعی نیز هست اما استفاده بی رویه دانش اموزان و جوانان از فضای مجازی منجر به انزوای آنان شده است .

این هویت کاذب و زود گذر تصویری غیر واقعی برای افراد ایجاد میکند و منجر به این میشود که افراد در تلاش و تکاپو برای حضور بیشتر در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و وایبر باشد و چت کنند .

دانش آموز در فضای مجازی بدون توجه به هویت سعی در ارایه افکار و علایق و اندیشه های خود دارد که این بسیار خطر ناک است .

این روزها شاهداعتیاد اینترنتی جوانان و نوجوانان به ویژه دانش اموزان هستیم؛در حالی که نوجوانان نوجوانان دراین محیط ها اسیب پذیری بسیاری دارند.

پرسه زدن بی رویه دانش اموزان در فضای مجازی آفتی برای نظام اموزشی محسوب می شود به گونه ای که سبب نگرانی خانواده ها,مدیران و معلمان به دلیل عدم استفاده صحیح از این فضا شده است.

فضای دنیای مجازی با عمق بسیار زیاد که ورود به ان اسان اما خارج شدن از ان گاه با ضربات روحی و جسمی همراه است,می تواند تا مدت ها بار ذهنی برای کاربران داشته باشد.

تاثیرات پرسه زنی بی هدف در این فضا بر ذهن دانش اموزان بیشتر است که بی حوصلگی,عدم تمرکز فکری,افت تحصیلی و عدم موفقیت ذر تحصیل می تواند از تبعات آن باشد.ُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُ

فضای مجازی و اسیب ها

فضای ,مجازی ,های ,نوجوانان ,ها ,دانش ,فضای مجازی ,و جوانان ,دانش اموزان ,نوجوانان و ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی سایت و سئو شرکت سازه چادری غشا NHA پیمانکار اسفالت ابزار فروشی مجید کلینیک تخصصی مشاوره شرق تهران یادداشت‌های سعید صدیق منفرد وبلاگ خانه هوشمند گروه صنعتی تسمه آتابلت وبلاگ شهریار اموزش فتوشاپ وب نویسی html اموزش فلش و...